Akcja "Opatrunek na ratunek"

  Klub misyjny „Rafiki” oraz Szkolne Koło Caritas w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zachęcają do włączenia się w akcję „Opatrunek na ratunek”. Akcja ma na celu zebranie środków opatrunkowych (plastrów, bandaży, jednorazowych rękawiczek, strzykawek…), które zostaną przesłane do misyjnych szpitali i przychodni w Afryce. Środki opatrunkowe przynosimy do końca października do sali katechetycznej (nr 8) lub biblioteki.

W tym roku szyjemy koty...

 Klub Misyjny "RAFIKI" oraz Koło Scrapowe zapraszają do aktywnego udziału

w kolejnej akcji charytatywnej.

W TYM ROKU SZYJEMY KOTY!

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży uszytych przez Was zabawek przeznaczymy na wsparcie misjonarzy pochodzących z naszej parafii.

 Uszyte zabawki należy dostarczyć

do 5 stycznia 2018r. do pracowni katechetycznej.

Tydzień misyjny

Charytatywne zajączki

  19 stycznia 2017r., podczas spotkania z rodzicami ZSS w Lipsku, Klub Misyjny zorganizował kiermasz ręcznie szytych zabawek, z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie finansowe projektu „Remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia)". Wsparcie tego projektu było także możliwe podczas spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanego w Samorządowym Przedszkolu w Lipsku w dn. 20.01. 2017 r.
  Chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy hojnie wsparli naszą akcję! Bardzo dziękujemy wszystkim dorosłym, którzy przyczynili się do uszycia zajączków i króliczków sprzedawanych podczas kiermaszu!

"Mój szkolny kolega z misji"

Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie
MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI
Konkurs służy odnowieniu i pogłębieniu świadomości misyjnej dzieci i młodzieży oraz ich odpowiedzialności za misje.

Weź AKTYWNY udział w konkursie!
1. Przygotuj pracę plastyczną pt. "GDZIE MISJONARZE – TAM NADZIEJA". Twoja praca nie może przekroczyć formatu A-3. Praca może być wykonana w formie rysunku (węglem, kredką itp.) lub obrazu (akwarelą, farbą olejną itp.). Nie będą przyjmowane prace przestrzenne (np. rzeźby). Prace należy dostarczyć do 10 marca 2017r. do pracowni katechetycznej.

2. WESPRZYJ NASZ UDZIAŁ W KATEGORII CHARYTATYWNEJ! Kup naszego zajączka, królika na kiermaszu. Zachęć innych do kupna! Zdobyte pieniądze przeznaczamy na wsparcie finansowe projektu „Remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia)". Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP starowiejskie prowadzą przy szpitalu przedszkole, które zapewnia opiekę najuboższym dzieciom z okolicy oraz dzieciom pracowników szpitala. Potrzebny jest remont: zbudowanie sanitariatów, malowanie sal, ogrodzenie i przygotowanie placu zabaw, zakupić stoliki i krzesła oraz zabawki i pomoce dydaktyczne.

Zające i króliki na dziecięce pokoiki!

zajikrol

Statystyki

Odsłon artykułów:
2413863

Ogląda nas

Odwiedza nas 523 gości oraz 0 użytkowników.